Haal alles uit Office 355! #5: Microsoft Onedrive

office365

Onedrive is één van de bekendste functies van Office 365, de naam Onedrive zal dan ook vast wel een belletje doen rinkelen. Voor diegene die nog steeds geen idee heeft: Onedrive is de cloudopslag binnen Office 365. Dit betekent dat u bestanden online kunt opslaan in de cloud, waardoor u op elke locatie met internet toegang heeft tot deze bestanden. Dit werkt bijvoorbeeld net zoals Google Drive of Dropbox. Met uw Office 365 licentie beschikt u automatisch over Onedrive. De hoeveelheid opslagruimte is aanpasbaar, maar is in veel gevallen 1 TB (1000 GB). 

Hoe vind ik Onedrive?

​Wanneer ons team bij u Office 365 correct heeft ingesteld, verschijnt Onedrive ten eerste gewoon bij uw opslagmogelijkheden van uw computer. (Zie afbeelding). Hier kunt u Onedrive gewoon gebruiken zoals u een interne harde schijf zou gebruiken, bestanden plaatsen in Onedrive is hierdoor heel gemakkelijk. 

Ten tweede kunt u Onedrive vinden via uw Office 365 omgeving op internet. Wanneer u zich hier aanmeldt kunt u Onedrive ook bereiken, op deze manier kunt u overal waar u toegang tot het internet heeft uw Onedrive bereiken. 

Persoonlijke en gezamenlijke schijf

​Als u inlogt via internet op uw Office 365 omgeving en dan naar Onedrive gaat komt u als eerste bij 'Mijn bestanden'. Dit is uw persoonlijke schijf, dit betekent dat niemand anders bij deze schijf kan komen. 

Bij 'Recent' vindt u de bestanden u recent hebt geopend. 

Bij 'Gedeeld' vindt u de bestanden die gedeeld zijn met u, bijvoorbeeld bestanden die door uw collega's met u gedeeld zijn. 

Verder heeft u nog de mogelijkheid om Gedeelde bibliotheken aan te maken, dit betekent dat deze schijf gedeeld wordt met personen naar keuze. Zo kunt u per afdeling bijvoorbeeld een gezamenlijke Onedrive schijf hebben om gezamenlijk te kunnen werken.

Android en IOS

​Onedrive is ook op smartphones beschikbaar, owel op Android als op IOS kunt u de app van Onedrive installeren. Op deze manier kunt u werkelijk overal bij uw bestanden komen. Ook maakt dit bestanden uitwisselen tussen verschillende apparaten zeer eenvoudig. 

Maak kennis met ons team! #5: Marco Gol
Maak kennis met ons team! #4: Jan Geert van den Be...

“Ik heb veel persoonlijk contact met de jongens van DBKC. Ze geven advies, leveren spullen en controleren de server. Wij zijn enorm tevreden over ze.”

Marco Buitenhuis
Systeembeheerder Kwekerij Wouters
Volg ons    

Disclaimer & Algemene voorwaardenPrivacy